Правове виховання

Бесіда "Правопорушення та адміністративне покарання"
1. Правова вікторина

2. Пам'ятка для учнів 




Захід "Права та обов'язки учнів"












Памятка дитини
Ніхто не може тебе ображати! Ніхто не може тебе принижувати! Ніхто не може над тобою знущатися! Ніхто не може тебе бити!
(Конвенція ООН про права дитини визначає, що жодна дитина не може бути обєктом незаконного посягання на її честь і гідність. Дитина має право на законний захист від такого втручання або посягання.)
Твої права записані у: Конвенції ООН про права дитини; Конституції України; Законі України «Про охорону дитинства»; Законі України «Про освіту»; Законі України «Про загальну середню освіту».
Жоден учень, учитель, батьки або стороння людина не може: ображати або принижувати тебе; ставити в куток; смикати за волосся; бити.
(Закон України «Про освіту» зобовязує педагогічних працівників поважати гідність дитини, учня, студента; захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.)
Якщо тебе образили у школі, ти можеш: попросити захисту в учителів, які повинні захищати від погроз та насильства інших учнів, педагогів та будь-яких дорослих; звернутися до директора, який повинен зобовязати вчителів захищати тебе.
(Закон України «Про освіту» покладає забезпечення безпечних умов навчання у навчальних закладах на їхнього власника або керівника навчального закладу.)
Якщо тебе образили на вулиці, ти можеш попросити захисту в: батьків; учителів; міліціонерів; інших дорослих. 
(Згідно з Законом України «Про охорону дитинства» діти мають право особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах неповнолітніх, центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді, інших уповноважених органів для захисту своїх прав, свобод і законних інтересів та зі скаргами про їх порушення.)
Якщо тебе образили вдома, ти можеш звернутися до: вчителів, директора, міліціонерів.
Всеукраїнська дитяча «гаряча лінія»
0-800-500-21-80 (безкоштовно)
НЕ ОБРАЖАЙ ІНШИХ!
За вчинені правопорушення до тебе можуть застосувати: штраф; громадські роботи у вільний від навчання час; арешт; позбавлення волі.

Памятай про відповідальність перед Законом! Якщо ти вчинив правопорушення до 14 років, за це каратимуть твоїх батьків. Саме вони мають відповідати за дії, якими ти зашкодив іншій людині. З 14 років за завдану шкоду ти відповідаєш самостійно, а також несеш кримінальну відповідальність за тяжкі злочини.

Комментариев нет:

Отправить комментарий